AdWords

Rozszerzenia reklam w Google AdWords

Rozszerzenia reklam w Google AdWords pozwalają maksymalizować skuteczność kampanii. Dzięki nim masz możliwość zamieszczenia większej ilości informacji w reklamie. Reklama staje się bardziej widoczna, zwiększa się jej klikalność, a także możliwość natychmiastowej interakcji z Twoją firmą jak znalezienie siedziby na mapie czy zadzwonienie bezpośrednio do firmy. Najprościej mówiąc rozszerzenia zwiększają zainteresowanie reklamą wśród użytkowników wyszukiwarki i skutkują wyższym współczynnikiem klikalności CTR.

Pamiętaj! Rozszerzenia wyświetlają się tylko wtedy jeśli ranking reklamy jest odpowiednio wysoki.

Rodzaje rozszerzeń

Rozszerzenie lokalizacji

Reklama zostaje dodatkowo rozszerzona o adres i telefon do firmy. Jest to opcja wskazana zwłaszcza dla tych którzy mają stacjonarny sklep lub punkty usługowe jak restauracje, biura rachunkowe, salony piękności itp. Aby mieć możliwość włączenia tego rozszerzenia musisz mieć założony profil Google Moja Firma

Rozszerzenie powiązanej lokalizacji

Reklama zostaje rozszerzona o adresy sklepów tradycyjnych, które sprzedają Twoje produkty. Przydatna opcja zwłaszcza jeśli jesteśmy producentem, nie mamy własnego sklepu ale sprzedajemy nasze produkty w innych placówkach.

Rozszerzenie połączeń

Reklama zostaje rozszerzona o numer telefonu. Na urządzeniach mobilnych obok reklamy pojawia się przycisk zadzwoń. Dzięki temu użytkownik może bezpośrednio skontaktować się z Tobą bez potrzeby wchodzenia  na stronie. Rozszerzenie to ułatwia i przyspiesza kontakt z firmą.

Rozszerzenie linków do podstron

Ta opcja przydaje się jeśli w obrębie treści reklamy można dopasować kilka podstron naszej witryny. Posłużę się tu przykładem dla lepszego zobrazowania. Sklep internetowy sprzedaje buty. Na frazę kluczową „buty sklep” wyświetla się reklama ogólna promująca sklep internetowy z różnymi rodzajami obuwia. Dodając rozszerzenia linków do podstron sklep może wyświetlać linki do konkretnego typu obuwia: baleriny, czółenka, kozaki itp. Dzięki temu, chociaż słowo kluczowe jak i reklama są ogólne, to użytkownik może od razu przejść na podstrone z interesującym go typem butów.

Rozszerzenie objaśnień

Objaśnienia to informacje o naszej ofercie oraz firmie, które mają przekonać użytkownika, że warto wejść na naszą stronę i skorzystać z naszej oferty. Objaśnienia powinny nas wyróżniać na tle konkurencji lub zachęcać do zakupu. Przykłady: 150 lat tradycji, ręczna produkcja, wysoka jakość materiałów, wyselekcjonowane produkty, gwarancja bezpieczeństwa, darmowa przesyłka.

Rozszerzenie informacji

Google pozwala na dodawanie informacji o kategoriach lub markach produktów czy usług, które oferujemy na naszej stronie. Do wyboru mamy etykiety m.in : marki, modele, typy, okolice, ubezpieczenia, kierunki studiów czy udogodnienia. W następnej kolejności wpisujemy wartości zgodne z tym co klient może u nas znaleźć. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe chce się promować w Google to w rozszerzeniach informacji może wybrać ubezpieczenia, a w wartościach dodać np. na życie, komunikacyjne, majątkowe itp.

Rozszerzenia cen

Rozszerzenie, które sprawdzi się zarówno w sklepach internetowych jak i punktach usługowych. Użytkownik może zobaczyć ceny wybranych produktów lub usług co przybliży go jeszcze bardziej do konwersji. Będzie mógł zobaczyć jaki poziom cen oferuje firma. Z jednej strony użytkownika może to zachęcić i wtedy prawdopodobieństwo konwersji będzie wysokie. Z drugiej strony może go to zniechęcić, ale tym samym nie zapłacimy za kliknięcie w reklamę, która i tak nie skonwertuje. Dzięki rozszerzeniu cen klient może przejść także bezpośrednio na stronę danego produktu.

Rozszerzenia reklam to bardzo przydatna opcja i jeśli mamy tylko taką możliwość to najlepiej korzystać ze wszystkich możliwych. Do każdego biznesu można dopasować przynajmniej 2-3 rozszerzenia. Jeśli nie macie pomysłu, które rozszerzenia zastosować u siebie piszcie w komentarzach, wspólnymi siłami dobierzemy coś do Waszych stron 😉

 

  • Hejka, a możesz wyjaśnić, co to jest ranking reklamy, skoro od niego zależą możliwości jej rozszerzania?
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Matko bosko, jak czytam o takich technicznych aspektach, to czuję się taka tyciulka ze swoją wiedzą 😀

  • Ewelina Miszczuk

    Przydatne, może z tym poradnikiem będzie łatwiej ogarnąć, co i jak 🙂